reklam
reklam

CHP’de şok istifa!

reklam
05 Şubat 2018 422 0
reklam

CHP eski il yöneticisi Nejat Bayhan, Kemal Kılıçdaroğlu’nun yeniden genel başkan seçilmesi ve CHP Milletvekili Haydar Akar’ın PM üyesi seçilmesi üzerine partiden istifa ettiğini sosyal medya hesabı üzerinden ağır sözler ile duyurdu

CHP’nin önemli isimlerinden eski il yöneticisi Nejat Bayhan, sosyal medya hesabı üzerinden partiden istifa ettiğini duyurdu. Bayhan, hafta sonu Ankara Spor Salonu’nda CHP 36’ncı Olağan Kurultayı’nda Kemal Kılıçdaroğlu’nun yeniden genel başkan seçilmesi ve anahtar listesinde CHP Milletvekili Haydar Akar’ın yer almasını ağır sözlerle eleştirdi.

“SARAYA BİAT EDEN ANLAYIŞ”

Bayhan, “Bugün mensubu ve üyesi olmaktan onur duyduğum partim Cumhuriyet Halk Partisinden istifa ediyorum. Bu kararı alma nedenim bugün Genel Başkanlık koltuğunu işgal eden Kemal Kılıçdaroğlu ve ekibinin parti ilkelerini bir kenara koyarak saray politikalarına biat eden anlayışın, Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere bıraktığı Türkiye Cumhuriyeti’ne ve Cumhuriyet değerlerine ihanet etmeleridir” dedi.

“BU İHANETTİR”

Bayhan, “Kocaeli’de 1 milletvekili daha kazanmak 13-0 olan yerel yönetimlerde 1 belediye başkanlığı dahi kazanamamış ve böyle bir çabası dahi olmayan, sandığında fark yemiş insanları milletvekili hatta PM üyesi olarak yanında taşıyan, yolsuzluk, zimmete para geçirme yargılanan ve hapis ile cezalandırılan AKP’li belediye başkanınını “suçsuzdur” diye savunan şahısları il başkanı olarak atayan, Kocaeli BB başkanını savunmak şereftir diyerek, CHP’deki görevlerinden istifa edenleri atama yoluyla İl yönetimlerine getiren anlayış ülkeye ve partiye zarar verdiği açıktır. Bu ihanettir. Bir mezhep partisi haline dönüşen CHP 2019 seçimlerinde yine yeniden saraya endeksli siyaset üreteceği çok açıktır. Detaylı açıklamayı daha sonra kamuoyu ile paylaşacağım. Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği yolu şiar edinecek, partim bu işgalden kurtulana kadar mücadelem bu zihniyet ile kararlı bir şekilde devam edecektir” ifadelerini kullandı.

reklam
BENZER KONULAR
FOTO GALERİ