reklam
reklam

İnce’nin listesinde Birol Sağlam sürprizi

reklam
05 Şubat 2018 659 0
reklam

Ankara Spor Salonu’nda yapılan CHP’nin 36’ncı olağan kurultayında genel başkanlık seçiminin ardından heyecan son olarak yönetim kadrosunun belirlenmesi için yapılan seçimde yaşandı.

 

Hafta sonunda delegeler 25 sandıkta, 52 Parti Meclisi (PM) üyesi ile 15 kişiden oluşan Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) üyelerini ve Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu tarafından aday gösterilen 12 kişiden Bilim Yönetim ve Kültür Platformu’nun (BYKP) 8 üyesini belirlemek için oy kullandı.

İNCE’NİN LİSTESİNDE İKİ KOCAELİLİ VAR

Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun anahtar listenin ilk sırasında yer alan ve halen PM üyesi olan İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, aldığı 396 oy ile PM’ye girdi. Bu arada Kılıçdaroğlu’nun yanı sıra Selin Sayek Böke ile genel başkan adayı olan Muharrem İnce de PM için anahtar liste hazırladılar. İnce’nin listesinde Kocaeli’den; İzmit Belediye Meclis Üyesi Birol Sağlam ile eski milletvekillerinden Prof. Dr. Hurşit Güneş yer aldı.

ADAYLARIMIZIN ALDIKLARI OY

Kocaeli’den Birol Sağlam ve Hurşit Güneş’in yanı sıra Darıca İlçe Başkanı Yakup Törk, Ömer Kurtaş ve Ertan Çağlın da PM için için aday olmuşlardı. PM’ye giremeyen Kocaelili adaylardan Hurşit Güneş’e 286, Birol Sağlam’a 150, Ömer Kurtaş’a 113, Yakup Törk’e 93 ve Ertan Çağlın’a da 30 oy çıktı.

reklam
BENZER KONULAR
FOTO GALERİ